Hepatofratrin, ból wątroby hetpato fratrin, kamienie żółciowe hepatofratrin, choroba nerek hepatofratrin, kłopoty z sikaniem

Hepatofratin mieszanka ziołowa

W cenie:11,5313,20 zł

Herbata ziołowa Hepatofratin to naturalna mieszanka ziołowa, której składniki wspomagają pracę wątroby i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania dróg żółciowych i układu pokarmowego, oraz wspomagają trawienie.

Masa netto: 100 g

Składniki: Kwiat rumianku (Matricariae flos), Korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci radix), Owoc kminu (Carvi fructus),Liść melisy (Melissae folium).

SkładnikiZawartość w 1 miarceZawartość w 2 miarkach
Kwiat rumianku0,8g1,6g
Korzeń mniszka lekarskiego0,7g1,4g
Owoc kminu0,3g0,6g
Liśc melisy0,2g0,4

Sposób użycia: miarkę 2g ziół zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem około 10minut. Pić 2 razy dziennie po szklance ciepłego, świeżo przygotowanego naparu.

Zalecana dzienna porcja do spożycia: napar z 4g mieszanki ziołowej (2 napary po 2g produktu dziennie)

Przechowywanie: przechowywać w szczelnym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejcu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosowania produktu przez dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Co zawiera Hepatofratrin i jak działa?

Hepatofratrin w swoim składzie zawiera takie zioła jak: kwiat rumianku, korzeń mniszka lekarskiego, owoc kminu i liść melisy.

Wyciągi z rumianku zawierają pewne ilości olejku eterycznego rozpuszczalnego  i dzięki temu działają przeciw zapalnie na błony śluzowe i skórę. Rumianek działa przeciwzapalnie. Flawonoidy oraz pochodne kumaryny zawarte w kwiatach rumianku, działają rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Dzięki temu rumianek przywraca prawidłową perystaltykę jelit, zapobiega wzdęciom, i jest skutecznym środkiem wiatropędnym. Działa też słabo żółciopędnie i uspokajająco. Korzeń mniszka jako środek gorzki działa żółciopędnie. Stosowany jest również przy braku łaknienia i niestrawnościach, przy zakłóceniach przepływu żółci. Oczyszcza krew. Owoc kminu ma działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie jelit. Swym działaniem obejmuje cały układ pokarmowy. Wzmaga wydalanie soku żołądkowego poprawia apetyt i trawienie. Podobnie jak Mniszek działa wiatropędnie. Liść melisy zaś działa uspokajająco co przy chorobach układu pokarmowego ma duże znaczenie. Liść Melisy działa również rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit. Najsilniej działa na skurcz mięśni jelita grubego.

Teraz łatwo zrozumieć kompleksowe działanie mieszanki ziołowe Hepatofratrin. Synergicznie działa na trawienie, oraz problemy wiatrowe. Skutecznie usuwa napięcie mięśni jelit i zapobiega bolesnym wzdęciom.

Nasz sklep Medycyna Klasztorna używa plików COOKIES

Zamknij